gizliilimler

havas-maji-wicca-reiki-
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Büyüleri Bozan Ayet-i Kerimeler Ve Dualar..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Reis
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 30
Kayıt tarihi : 03/09/10

MesajKonu: Büyüleri Bozan Ayet-i Kerimeler Ve Dualar..   Cuma Eyl. 03, 2010 3:02 pm

Ebû Muhammed el-Makdisî (Rahimehullâtym beyanı veçhile: "Sihir; ehlince malum olan bir takım kurallara bağlı olarak yapılan büyüler, efsunlar ve düğümlere üflemeler gibi, İslam'ın izin vermediği bir takım muamelelerdir. Bakara Sûresi'nin 102. âyet-i kerîmesiyle Felak Sûre-si'nin 4. âyet-i kerîmesinin beyanlarından yola çıkan Ehl-i Sünnet ve'l-Cemaat mezhebi sihrin sabit olduğuna, kalplere ve bedenlere tesir edebildiğine, kişiyle eşinin arasını ayırabildiğine hatta hasta edip öldürebildiğine hükmetmişlerdir. Tabi ki bütün bunlar imtihan gereği Allâh-u Te'âlâ'nm izin vermesiyledir. Ancak şu da bilinmelidir ki; büyü yapmak ve yaptırmak sakınılması gereken en büyük yedi günahtan biridir." (Müslim, îman: 145, Buhârî, Vesâyâ:23)


Müslüman kimsenin büyüden korunması için âyet-i kerîme ve hadîs-i şeriflerde beyan edilen zikirlere sarılması gerekir. Çünkü onlar sağlam kaledir. Ancak bu âyetlerin tesir etmesi için sağlam îman, Allah'a tevekkül ve îtimat şarttır. Büyüden korunmak için en tesirli birkaç terkip vardır ki burada onları zikredeceğiz:


1) Bakara Sûresi'nin okunması büyünün zararlarını ortadan kaldırır. Nitekim hadîs-i şerifte: "Bakara Sûresi'ni okuyun, onu okumak berekettir, terk etmek pişmanlıktır, sihirbazların ona gÜCÜ yetmez" buyurulmuştur. (Müslim, Müsâfirin:252)


2) Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellemfm hasta olan eshâbına okuduğu şu duâ da sihri iptale vesiledir:

"Ey insanların Rabbi olan Allah! Sıkıntıyı gider, şifa ver, şifa verecek ancak Sensin. Senin şifandan başka hiçbir şifa yoktur. Bir şifa ver ki hastalık bırakmasın."
(Buhârî, no:5743). Bu duayı hasta kendisine de okuyabilir, başkası da ona okuyabilir.


3) Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) büyüden rahatsızlandığı zaman Cibril (Aleyhisse-lâm)m ona okuduğu şu rukye de çok tesirlidir:

"Sana eziyet verecek her şeyden Allah'ın izniyle sana ilaç yapıyorum. Her canlının ya da kıskancın nazarının şerrinden de AUâh sana şifa versin. Allah'ın ismiyle sana ilaç yapıyorum." (Müslim, no:2l86). Bu duayı hasta da okuyabilir, hasta üzerine de okunabilir, ancak üç kere okunması sünnettir.


4) Sihrin yapıldığı yer tespit edilip büyü malzemeleri telef edilirse sihir bâtıl olur. Nitekim "BuhârV'de rivayet edildiği üzere Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellemj kendi tüyleriyle ve tarak dişleriyle yapılan büyüleri Hazret-i Ali Efendimizi göndererek kuyudan çıkarttırmıştır.

Bundan dolayı insan saç ve tırnak gibi atıklarını toprağa gömmeli, büyü yapmak isteyenlere fırsat vermemelidir.


5) Acve hurması yenmelidir. Nitekim hadîs-i şerifte: "Her kim sabah aç karnına yedi Acve hurması yerse o gün kendisine ne zehir ne de sihir zarar veremez" buyurulmuştur.
(Buhârî, no:5769, Müslim no:2047)
Acve hurması Medine'de yetişen hurmaların en değerlilerindendir. Bazı hadîs-i şeriflerde "Acve-i âliye" kaydı bulunduğu için özellikle Kuba bölgesinde yetişen Acve hurmasının tercih edilmesi, hiç değilse Medine sınırlarında yetişen Acve'nin temin edilmesi, rivayetleri cem etmek bakımından daha ihtiyatlıdır. Hattâbî (Rahimehullâh)m. beyanı vech ile; "Acve hurmasının zehirden ve sihirden koruması o hurmanın kendi özelliğinden değil de, Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellemjm onun hakkında yaptığı dua bereketiyledir." (îbn-iHacer, Fethu 'l-Bârî, 10/250)


6) Hacamat yani kan aldırmak da büyüyü bozan tedavi türlerindendir. Büyü bozulması için özellikle sihir nedeniyle zarar gören belli bir bölge varsa oradan kan alınır. Ama her halükârda baştan aldırılması sihrin iptali için en faydalı usuldür, fyfuhammed Yûnus Abdüssettâr,
Şifân 'r-rûh, sh: 129-134)


7) Sihirden, delilikten, ağrılardan, felçten vesair görünen görünmeyen tüm hastalıklardan şifa bulmak isteyen, cin ve insan şerrinden korunmayı dileyen herkesin Kur'ân-ı Kerîm'den bazı âyet-i kerîmeleri, peşine de İhlas ve Felak-Nas Sûrelerini en az günde bir kere yakînî itikad ile okumaya devam etmesi şarttır. Çünkü bunun faydası birçok evliyâ-ullâhm tecrübesiyle sabit olmuştur. Bunları hastanın kendisi de okuyabilir, başkası da ona okuyabilir.

Nitekim Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) bu âyetleri sancısı olan bir sahabîye okuduğunda o hiçbir hastalığı kalmayarak huzûr-u risâletten kalkmıştır. (Ahmed ibn-i Hanbel,
no:21212, Hâkim, el-Müstedrek, no: 8269, 4/485, Heysemî, Mecme'u'z-Zevâid, no: 8467, 5/197)
Yine bir hadîs-i şerifte: "Bir gece içinde 33 âyet okuyana ne bir yırtıcı hayvan ne de bir hırsız o gece zarar veremez ve o kişinin canına da, malına da, çoluk çocuğuna da sabaha kadar afiyet verilir" buyurulmuştur. (Suyûtî, Ed-Dürrü'l- mensur, 1/70-71)

Bu iki rivayette geçen âyet-i kerîmeler de: Fâtiha-i Şerîfe, Bakara Sûresi'nin başından 4 âyet-i kerîme, Bakara Sûresi'nin 163 ve 164. âyet-i kerîmeleri, Âyete'l-Kürsî ve peşindeki iki âyet-i kerîme, Bakara Sûresi'nin son 3 âyet-i kerîmesi, Âl-i İmran Sûresi'nin 18. âyet-i kerîmesi,fAraf Sûresi'nin 54-56. âyet-i kerîmeleri, İsrâ Sûresi'nin son 2 âyet-i kerîmesi, Mü'minûn Sûresi'nin son 3 âyet-i kerîmesi, Sâffat Sûresi'nin ilk 10 âyet-i kerîmesi, Rahman Sûresi'nin 33-35. âyet-i kerîmeleri, Haşr Sûresi'nin son 3 âyet-i celîlesi, Cin Sûresi'nin ilk 4 âyet-i kerîmesi, İhlâs-ı şerîf ve Felak-Nas sûreleridir.

Bazı velîlerin özellikle sihri iptal hususunda faydalı buldukları Bakara Sûresinin 102. âyet-i kerîmesi, Âl-i İmran Sûresi'nin 19. âyet-i kerîmesi, 'Araf Sûresi'nin 118-121. âyet-i kerîmeleri, Yûnus Sûresi'nin 79-82. âyet-i kerîmeleri, Tâhâ Sûresi'nin 65-69. âyet-i kerîmeleri, Rahman Sûresi'nin 31-32. âyet-i kerîmeleri, Kalem Sûresi'nin 51-52. âyet-i kerîmeleri, Cin Sûresi'nin 5. âyet-i kerîmesi, bir de Kâfirûn Sûresi'ni de bu âyet-i kerîmeler araşma İlave ettik. (Ebû TalhaMuhammedYunus, Şifâu'r-rûh, sh: 128-139)


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Büyüleri Bozan Ayet-i Kerimeler Ve Dualar..
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Edgar Allen Poe - Hikayeler
» Muğla Tahtacıları

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
gizliilimler :: Havas & Maji Formülleri :: Büyü Bozma Formülleri-
Buraya geçin: